2017-06-03, Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

3 czerwca na Polach Lednickich odbyło się XXI Spotkanie Młodych. Tegorocznym hasłem były słowa: "Idź i KOCHAJ".
Przedstawiciele naszej parafii także wzięli udział w modlitewnym spotkaniu przy Bramie RYBIE.

2017-05-25, Dni Krzyżowe w naszej parafii

Dni Krzyżowe obchodzone są w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych.

2017-05-24, Pielgrzymka uczniów klas trzecich do Szamotuł

We wtorek 23 maja 2017 roku uczniowie z klas III wraz z księdzem Proboszczem Wojciechem Słomińskim, rodzicami oraz  wychowawczyniami Agnieszką Zapłatą i Karoliną Doerffer - udali się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach.

2017-05-15, I Komunia Święta - 14 maja 2017

W niedzielę 14 maja 2017 roku 41 dzieci przystąpiło w naszej parafii po raz pierwszy do Komunii Świętej - podczas uroczystej Mszy świetej o godz. 10.30.

Wszystkim dzieciom, które przyjęły Chrystusa Eucharystycznego do swego serca życzymy, aby Jezus był ich Przyjacielem przez całe życie.

2017-05-14, 100-lecie objawień w Fatimie

13 maja b.r. obchodziliśmy setną rocznicę objawień Matki Bożej trójce pastuszków (Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie) w Fatimie. Objawienia są potwierdzone przez Kościół.
W rocznicę pierwszego spotkania Maryi z dziećmi - uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starych Oborzyskach wraz z grupą Silni w Jezusie przygotowali montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną, aby przypomnieć historię objawień Królowej Różańca Świętego, która zachęcała ludzi do modlitwy i do pokuty.

2017-05-04, Ziemia Maryi

Rozpoczął się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi - Królowej Polski.
W tym roku będziemy obchodzić kilka rocznic związanych z Bożą Rodzicielką:
100-lecie objawień Fatimskich
300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze
140-rocznica objawień w Gietrzwałdzie
100-lecie objawień w Aperecidzie w Brazylii
50-lecie koronacji Matki Bożej Licheńskiej.
Podczas kolejnego spotkania "Dobry Film" obejrzymy film pt. "Mary,s Land. Ziemia Maryi".
Zapraszamy w piątek 19 maja na godz. 19.00 do sali audiowizualnej w szkole.