2017-07-03, Parafialna letnia wycieczka 2017

W dniach od 26 do 30 czerwca 76 osób wzięło udział w kolejnej letniej parafialnej wycieczce.
Z relacji księdza Proboszcza Wojciecha Słomińskiego:
Tym razem miejscem noclegu była urokliwa tatrzańska wioska Małe Ciche
a pensjonat, w którym nocowaliśmy to "Staszelówka".
Pierwszego dnia w drodze do Małego Cichego nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W kolejnych, pięknych i słonecznych dniach - przy pomocy przewodników - poznawaliśmy historię Zakopanego, byliśmy u sióstr i braci Albertynów na Kalatówkach. Było stare Zakopane, cmentarz Na Pęksowym Bzysku, Gubałówka, Krupówki. Uczestniczyliśmy w spływie Dunajcem - podziwiając przepiękne krajobrazy. Modliliśmy się w Sanktuarium w Ludźmierzu oraz na Krzeptówkach. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzać Królewski Wawel, Stary Rynek w Krakowie, czy Franciszkańską 3.

2017-06-24, Przedstawiciele Żywego Różańca w Buku

Przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w spotkaniu modlitewno-formacyjnym członków Żywego Różańca w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. 10 września odbędzie się uroczysta Koronacja Matki Bożej Bukowskiej.

2017-06-18, Zaproszenie do pielgrzymowania na Jasną Górę

W niedzielę 18 czerwca Msza św. o godz. 10.30 została odprawiona przy ołtarzu polowym z udziałem zespołu muzycznego Kościańsko-Śmigielskiej Grupy 17 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zarówno ksiądz Proboszcz, jak i przedstawiciele grupy zachęcali do pielgrzymowania.

2017-06-15, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2017

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, bardzo liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.

2017-06-14, Boże Ciało

Dziś niesiemy ten Święty Chleb – Boże Ciało – w uroczystej procesji.

Dlaczego?

Bo tu jest pokora, która pozwala wejść do tego, co najważniejsze w naszym życiu – życia w pojednaniu ze sobą, bliźnimi i z najbardziej pokornym i kochającym Bogiem. Tu jest klucz do życia wiecznego.

2017-06-12, Dzieci i młodzież z naszej parafii w konkursach religijnych

Zbliża się koniec roku szkolnego. Warto podsumować udział dzieci i młodzieży z naszej parafii w konkursach religijnych. O tych zorganizowanych podczas Rekolekcji Wielkopostnych już pisaliśmy. Zatem w jakich innych konkursach, poszerzających wiedzę religijną i podkreślających wierność chrześcijańskim wartościom wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach?