


Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej i procesji do czterech ołtarzy, Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wianki. W związku z intensywnym opadem deszczu zakończenie procesji nastąpiło w kościele.
Tradycją w naszej parafii jest, że tego dnia dziewczynki sypiące kwiaty obsypują kwiatami Księdza Proboszcza - przy zadowoleniu z obu stron.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie zwanej Bożym Ciałem, liczny tłum parafian przeszedł w uroczystej procesji ulicami Starych Oborzysk.
W ten wyjątkowy czwartek w sposób szczególny rozważamy największy z cudów, jakim jest cud przeistoczenia (przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa), którego świadkami jesteśmy podczas każdej Mszy świętej.
Bierzemy udział w uroczystej procesji, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy Słowo Boże. Procesję zakończyło udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

12 maja uczniowie klas trzecich, którzy w poprzedni weekend po raz pierwszy przyjęli Chrystusa Eucharystycznego do swego serca, wzięli udział w wycieczce/pielgrzymce zorganizowanej przez ks. Proboszcza.
W wyjeździe uczestniczyli także niektórzy członkowie rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od odwiedzin Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz poznaliśmy najważniejsze informacje dotyczące tej wyjątkowej Polki.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.
To założony w wyremontowanych, zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów – kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę czy skład kolonialny.