2017-11-06, Kolejny seans z cyklu

Kontynuujemy cykl "Dobry Film". Tym razem serdecznie zapraszamy na film
pt. "Chata", który zostanie wyświetlony w sali audiowizualnej 17 listopada (piątek)
o godz. 19.00.

Wstęp wolny.

2017-10-08, Poświęcenie różańców dzieci z klas trzecich

Podczas Mszy św. o godz. 9.00, w niedzielę przypadającą po święcie Matki Bożej Różańcowej, Ksiądz Proboszcz poświęcił różańce przyniesione do świątyni przez dzieci z klas III przygotowujące się do uroczystego przyjęcia po raz pierwszy Chrystusa Eucharystycznego.

Duszpasterz nawiązał także do Różańca do Granic, który miał miejsce dzień wcześniej. Przedstawiciele naszej parafii modlili się tego dnia nie tylko w świątyni, ale także
w Słubicach oraz w Łęknicy i w Żarkach Wielkich.

2017-10-05, Błogosławieństwo zwierząt

W środę, 4 października, we wspomnienie św. Franciszka,  Ksiądz Proboszcz zaprosił dzieci ze swoimi zwierzakami przed ołtarz polowy, aby pobłogosławić stworzenia Boże.

2017-09-29, Idźcie i głoście...

Trwamy nadal (jeszcze przez kilka tygodni) w roku liturgicznym, którego hasłem są słowa: "Idźcie i głoście".
22 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Dzień wcześniej odbędzie się uroczysta promocja książek "Wypłyń na głębię" Barbary Zaborskiej i "Wszystko będzie dobrze" Weroniki Rataj.
Nasza parafia wspiera pomocję książek w związku z tym, że są przepełnione chrześcijańskimi wartościami, a pierwsza z nich wręcz zachęca do wypłynięcia na głębię wiary.
Serdecznie zapraszamy na promocję książek, która odbędzie się 21 października (sobota) o godz. 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. Wstęp wolny.

2017-09-24, Różaniec do Granic

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w modlitwę na olbrzymią skalę 7 października - Różaniec do Granic.
Tego dnia setki tysięcy Polaków będą się modlić na granicy Polski za nasz kraj i za cały świat.
Osoby, które nie mogą udać się do wybranych miejsc, zachęcamy do udziału
w Nabożeństwie Fatimskim, które jest odprawiane w naszym kościele w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8.30.

2017-09-12, Koronacja obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej

10 września przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w wyjątkowej archidiecezjalnej uroczystości - koronacji obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.