2011-11-01, Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada po Mszy świętej o godz. 14.00 przeszliśmy z procesją żałobną wokół cmentarza, rozpoczynając modlitwą przy grobach księży pochowanych na naszym cmentarzu. Podczas procesji ksiądz Proboszcz poświęcił teren pod nową część cmentarza.

2011-10-23, Uroczystość zaprzysiężenia kandydatów na ministrantów

Podczas dzisiejszej Mszy świętej ksiądz Proboszcz przyjął go grona ministrantów 23 kandydatów, którzy ponad rok przygotowywali się do tego uroczystego dnia. Kandydaci wypowiedzieli słowa przysięgi. Następnie kapłan poświęcił ich komże, a starsi ministranci pomogli ubrać im pelerynki.

2011-10-04, Błogosławieństwo zwierząt w dniu świętego Franciszka

W dniu świętego Franciszka, patrona wszystkich zwierząt, ksiądz Proboszcz pobłogosławił przyprowadzone przed ołtarz polowy zwierzęta - te duże i te małe... Parafianie przynieśli zatem: rybki, chomiki, świnki morskie, gołębie, króliki i koty. Najwięcej osób przyprowadziło psy. Jeden z parafian przyjechał nawet dwoma kucykami zaprzężonymi do bryczki.

2011-09-20, Ostatnie sekundy kilkusetletniej stodoły parafialnej

20 września b.r., za zgodą konserwatora zabytków, dokonano rozbiórki kilkusetletniej stodoły, która nadawała się już tylko do tegoż celu.

2011-09-11, Msze święte dla DZIECI

Od września w każdą niedzielę o godz. 9.00 ksiądz Proboszcz odprawia Mszę świętą, na którą szczególnie serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami.

2011-09-04, Plon niesiemy, plon...

4 września podczas niedzielnej Mszy św.
o godz. 10.30 dziękowaliśmy Bogu za zbiory.
Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione
przez przedstawicieli poszczególnych wiosek przepiękne wieńce dożynkowe.

1 « [68] [69] [70] [71] [72] [73] » 73