2011-12-06, Odpust Parafialny św. Mikołaja

6 grudnia patronuje nam święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne.
Tego dnia przeżywamy Odpust Parafialny św. Mikołaja. Mszę św. koncelebrowali księża wikariusze naszego dekanatu, a przewodniczył ksiądz Kanonik Symplicjusz Nowak, który przez 18 lat był Proboszczem w naszej parafii. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się ponownie spotkać z naszym Duszpasterzem sprzed lat.
Tradycyjnie już ks. Proboszcz Wojciech Słomiński przygotował dla dzieci niespodziankę - zaprosił biskupa, świętego Mikołaja, aby obdarował najmłodszych parafian słodkimi podarunkami.

2011-11-29, Dary z Fundacji RAZEM-DALEJ z Holandii

Podobnie, jak w ubiegłym roku, przed świętami Bożego Narodzenia ksiądz Proboszcz oraz pan Gidaszewski przywieźli aż z Dieren, z Holandii, pełen samochód ciężarowy darów dla osób potrzebujących. Odzież, buty, zabawki i inne podarunki przygotowali dla naszych parafian Państwo Ania i Wim Rijken, którzy od lat zajmują się działalnością dobroczynną. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas posegregowały przywiezione przedmioty, aby osoby potrzebujące mogły jeszcze przed świętami zabrać je do domu. Dziękujemy Państwu Rijken za WIELKIE SERCE, jakim ponownie obdarzyli naszych parafian :) Ks. Proboszcz podziękował także panu Gidaszewskiemu, który bezinteresownie pomógł i przywiózł te rzeczy :)

2011-11-28, Roraty dla dzieci i dorosłych

Od poniedziałku wieczorem są odprawiane Msze święte Roratnie. Dzieci przychodzą wówczas z lampionami. Na wejście - światła w świątyni są wygaszone, a ministranci i dzieci z uniesionymi w górę zapalonymi lampionami idą spod chóru do ołtarza, wraz z nimi idzie Kapłan z zapaloną świecą roratnią w ręku.
Z boku ołtarza - na specjalnie w tym celu przygotowanym pulpicie - znajduje się Roratnia Księga z zapiskami Papieskiego Anioła Stróża. Codziennie ministrant, jako Papieski Anioł Stróż, czyta fragment z pamiętnika, jedno z dzieci przewraca następną stronicę księgi, a ksiądz Proboszcz omawia dzieciom fragment z życia Karoła Wojtyły. Na zakończenie Mszy św. spośród serduszek, na których dzieci napisały wykonane przez siebie dobre uczynki, są losowane te, których właściciele biorą na jeden dzień do domu figurkę Matki Bożej, aby przy Niej modlić się wraz z całą Rodziną.

2011-11-26, Msza św. w intencji Rodziny Kolejarskiej i początek Adwentu

Z okazji święta patronki kolejarzy - świętej Katarzyny - została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Rodziny Kolejarskiej. Z tej okazji nasza świątynia została pięknie udekorowana elementami związanymi z tym zawodem - przed ołtarzem stała m.in. miniatura lokomotywy "Pięknej Heleny" z Wolsztyna.

2011-11-22, Poświęcenie modlitewników i śpiewników

We wtorek podczas wieczornej Mszy świętej ksiądz Proboszcz poświęcił przybyłym dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. - przyniesione przez nie książeczki do modlitwy i do śpiewu. Wcześniej kapłan wyjaśnił, do czego służą modlitewniki. Omówił także książki, z których najczęściej korzystamy na co dzień oraz księgi liturgiczne: Mszał, Lekcjonarz, Ewangeliarz i Rytuał. Ks. Wojciech Słomiński dodał, że nie rozstaje się z Brewiarzem.

2011-11-06, IV DZIEŃ HOBBYSTY

6 listopada (niedziela) w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach odbyła się IV edycja środowiskowej imprezy charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie kosztów rehabilitacji Julki Jakubiak oraz Mateusza Przybyłka. Było tego dnia mnóstwo atrakcji.
Gwiazdą wieczoru był TOMEK DOLSKI - finalista programu Must Be The Music POLSATU!
Serdecznie dziękujemy za udziału w tej charytatywnej akcji.