Dodano: 2024-04-27, Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

V Niedziela Wielkanocy - 28 kwietnia 2024 r.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
- w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy,
- w piątek uroczystość NMP Królowej Polski - Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych;
- w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika. Na Mszę św. wieczorną zapraszam druhny i druhów z naszej OSP.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj.
Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tym tygodniu: w środę o godz. 9.00 łącznie z Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia i Mszą św., a w piątek i niedzielę o godz. 9.45.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w czwartek od godz. 17.00, pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
Po Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w maju.

4. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.
Proszę o zgłaszanie tych osób w zakrystii lub telefonicznie.

5. Kartki z ogłoszeniami i intencjami mszalnymi wyłożone są w stałych miejscach.

6. Do nabycia w zakrystii: Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem” i książeczka „31 dni z Maryją” (cena 7 zł).

7. Przypominamy, że Marsz ze św. Janem Pawłem II w obronie życia poczętego odbędzie się dzisiaj w Kościanie.
Początek o godz. 15.30 w kościele św. Jana Pawła (różaniec i Msza św.), potem przejście do pomnika św. Jana Pawła II.

8. Parafie śmigielskie organizują pielgrzymkę na Podlasie i do Niepokalanowa w terminie 1–4 lipca.
Program wywieszony jest w gablocie.

ks. Jacek Markowski