2023-03-25, Marsz dla świętego Jana Pawła II - zaproszenie

W przyszłą niedzielę 2 kwietnia odbędzie się Marsz dla św. Jana Pawła II.
Początek o godz. 18.00 przy naszym kościele, zakończenie na Placu Niezłomnych w Kościanie.
Po wyjściu sprzed kościoła następnym punktem marszu będzie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. Dlatego zachęcamy, aby z flagami papieskimi lub narodowymi przejść chociażby ten odcinek, jeśli ktoś nie może iść do Kościana.

2023-03-10, Obrona dobrego imienia św. Jana Pawła II

Po raz kolejny nastąpił bezpardonowy atak na Patrona oborzyskiej szkoły, świętego Jana Pawła II.
Powołując się na niewiarygodne lub wręcz anonimowe źródła, próbuje się oskarżyć nieżyjącego papieża Polaka o złe decyzje.

13 maja 1981 roku zlecono zamach na Jana Pawła II, który się nie powiódł. Teraz, po Jego śmierci, próbuje się dokonać jeszcze gorszego zamachu, ponieważ pozbawić Go autorytetu i świętości.

Wiemy, jaki ogrom dobra Jan Paweł II wniósł nie tylko w rozwój Kościoła na całym świecie, ale także w obalenie komunizmu w Polsce i w Europie.

2023-03-09, Rekolekcje wielkopostne 2023

W dniach od 4 do 8 marca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne.
Nauki głosił o. Józef Niesłony OMI.

2023-01-29, Żłóbek i informacje o roku liturgicznym

Liturgicznie okres Bożego Narodzenia w Kościele katolickim rozpoczyna się 25 grudnia i kończy się wraz ze świętem Chrztu Pańskiego, które obchodzimy w pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (bywa ona nazywana świętem Trzech Króli) przypadającej 6 stycznia. Potem następuje pierwsza część okresu zwykłego, trwającego do wtorku (włącznie) przed Środą Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post.

Niemniej jednak w polskiej katolickiej obyczajowości, w naszych świątyniach i domach, zachowujemy tradycyjnie świąteczny bożonarodzeniowy anturaż. Śpiewamy też kolędy i pastorałki do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (w Polsce jest ono niejednokrotnie określane jako święto Matki Bożej Gromnicznej).

2022-12-31, Duszpasterskie podsumowanie 2022 roku

Dobry chrześcijanin rozmyśla, co miniony rok przyniósł dobrego a co trudnego.
Za jedno i drugie Panu Bogu dziękujemy, bo te trudne chwile też nas czegoś nauczyły.
Prosimy też o dalsze Boże Łaski i Opiekę Bożą w Nowym Roku, szczególnie o pokój na całym świecie.
Przepraszamy za wszelkie zło i niedoskonałości.
Z duchowych dobrodziejstw dziękujemy Panu Bogu za przeżyte uroczystości i odpusty.
Dziękujemy za każdorazowe powstanie z grzechów i za wszystkie spotkania z Panem Bogiem w Komunii św.

Dziękujemy za Msze św. i za sakramenty święte.
W minionym roku:
- chrztów św. było 39,
- do sakramentu pierwszej spowiedzi i I Komunii świętej przystąpiło 40 dzieci,
- sakrament bierzmowania przyjęło 64 młodych ludzi,
par narzeczonych przed oborzyskim ołtarzem ślubowało sobie nawzajem miłość, wierność i uczciwość małżeńską,
22 osoby zmarły tego roku i poprzedziły nas w pielgrzymce wiary do Królestwa niebieskiego.

2022-12-29, Szkolne rekolekcje 2022

W dniach 12-14 grudnia, w czasie adwentu, uczniowie oborzyskiej szkoły wzięli udział w rekolekcjach pod nazwą "Z Maryją czekamy na Jezusa".
W poniedziałek uczniowie klas młodszych wysłuchali Sióstr Misjonarek - siostry Anny i siostry Cynthii. Natomiast uczniowie klas 4-8 zapoznali się z prelekcją i nagraniami księdza Edwarda Plenia SDB, który jest krajowym duszpasterzem sportowców.
Podczas wszystkich trzech dni rekolekcji spotkania prowadziły siostry zgromadzenia Maryi w Duchu Świętym z Dolska.