2016-11-20, IX Dzień Hobbysty

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą środowiskową imprezę charytatywną, która odbyła się  20 listopada w hali sportowej oborzyskiego gimnazjum. Udało nam się przy wspólnym wysiłku uzbierać (po odliczeniu niezbędnych kosztów) 3507,74 zł. Dochód z IX Dnia Hobbysty przeznaczamy na dofinansowanie kosztów wybudzenia ze śpiączki Kasi Przygody.

2016-11-11, Msza święta w Święto Niepodległości

11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich prawdziwych patriotów.
Tego dnia, podczas Mszy świętej z udziałem sztandarów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach, dziękowaliśmy Bogu za odzyskanie niepodległości i prosiliśmy Stwórcę o jedność wśród Polaków oraz życie zgodne z prawidłowym systemem wartości.
Po Mszy świętej montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie obu szkół pod dyrekcją Michała Dolaty oraz pod opieką Arkadiusza Wesołka.

2016-10-29, Marsz Świętych

Zbliża się dzień, w którym my, Polacy i chrześcijanie, wspominamy Świętych
i zmarłych, natomiast z związku z nadejściem kilka lat temu do nas z zachodu pewnych tradycji - część osób świętuje Halloween.
Rozumiemy, że zdecydowana większość wystawia przed dom odpowiednio wyciętą dynię lub chodzi po cukierki dla zabawy, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, które się z tym wiążą - jakie święto w ten sposób popieramy.

2016-10-13, Archidiecezjalny Jubileusz Wolontariatu

Wolontariusze z naszej parafii wzięli udział w Archidiecezjalnym Jubileuszu Wolontariatu w poznańskiej katedrze.
Podczas spotkania gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać przedstawicieli różnych organizacji charytatywnych oraz wziąć udział we Mszy św. celebrowanej przez księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: ,,Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego".

2016-09-20, Sakrament Bierzmowania 2016

W dniu Wizytacji Kanonicznej ks. Bpa Grzegorza Balcerka, młodzież z naszej parafii miała okazję potwierdzić dojrzałość chrześcijańską przyjmując Sakrament Bierzmowania.

2016-09-19, Wizytacja Kanoniczna ks. Bpa Grzegorza Balcerka

19 września przeżywaliśmy wizytację Kononiczną ks. Bpa Grzegorza Balcerka.
O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. i odmówiono modlitwy na cmentarzu.
W szkole odbyło się spotkanie ks. Bpa i ks. Proboszcza z panią dyrektor Szkoły Podstawowej oraz panią dyrektor Gimnazjum.
Po południu miało miejsce spotkanie czcigodnego Gościa z Zespołem Caritas, Radą Duszpasterską i Radą Ekonomiczną oraz Służbą Liturgiczną.
O godz. 18.00 odprawiono Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.