Dodano: 2017-04-30, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Po raz pierwszy Tydzień Biblijny rozpoczyna Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: "Weź i czytaj!". To pomysł biblistów zrzeszonych w Dziele Biblijnym im. św. Jana Pawła II.
Pomysłodawcy traktują tę inicjatywę jako dopełnienie ubiegłorocznych obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. Patronuje jej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
W tym roku Polacy zostają zaproszeni do czytania Listu św. Pawła Apostoła do Galatów.

Nasza wspólnota parafialna także wzięła udział w tej jakże istotnej dla chrześcijan inicjatywie. Na zakończenie każdej Mszy św. wierni brali wylosowane przez siebie karteczki z siglami biblijnymi (skrótami) dotyczącymi fragmentów Listu do Galatów z Nowego Testamentu oraz jednego z Psalmów ze Starego Testamentu. Ksiądz Proboszcz zachęcał, by w domu przeczytać wskazany fragment w duchu medytacji i modlitwy. Warto do niego wracać.

Przykładowe sigla:
Ga 3, 1-5 (List do Galatów, rozdział 3, wersy od 1 do 5) oraz Psalm 31