Dodano: 2017-03-31, Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 27-29 marca dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach przeżywali szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: IDŹCIE I GŁOŚCIE...
Rekolekcje w kościele prowadził ks. Jakub Turek, natomiast spotkania w szkole - Siostra Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Jesteśmy także wdzięczni księdzu Jackowi Roszkowskiemu oraz pani przewodniczącej Rady Rodziców Ewie Sobkowiak za wsparcie komisji konkursowej dla gimnazjalistów.
Młodzież w poniedziałek brała udział w konkursach związanych z tegorocznym hasłem. Zorganizowane zostały trzy konkursy klasowe: na scenkę i piosenkę związaną z hasłem rekolekcji oraz na palmę wielkanocną.
I miejsce zajęli uczniowie klasy IIb
II miejsce – uczniowie klasy Ic
III miejsce – uczniowie klasy IIa
IV miejsce – uczniowie klasy Ia i Ib

W konkursie na plakat ewangelizacyjny:
 I miejsce zajęła Ania Żur
II miejsce – Dominika Zaborska
III miejsce – Kuba Piotrowski
IV miejsce – Mateusz Zaborski

W ostatnim dniu rekolekcji uczniowie szkoły podstawowej  uczestniczyli w turnieju rekolekcyjno-wiosennym, którego bohaterem był Święty Paweł Apostoł.  Podczas turnieju dzieci miały do wykonania kilka zadań: układały puzzle przedstawiające nawrócenie św. Pawła, rozwiązywały krzyżówki (klasy młodsze o tematyce wiosennej, starsze o życiu i działalności Apostoła Narodów), uzupełniały adresatów listów Pawłowych, wykreślały miejsca oraz nazwy osób związanych z życiem świętego i śpiewały religijne piosenki.
Nie zabrakło też konkurencji sportowych. Były to: biegi z listem, wyścigi rydwanów oraz zadanie typy „rozbierz – włóż”.
Wszyscy uczniowie spisali się na medal, jednak w grupowej rywalizacji wygrały klasy IIIa i VIb.

Gimnazjaliści w ostatnim dniu rekolekcji udali się do Sanktuarium Matki Bożej Świetogórskiej Róży Duchowej w Gostyniu. Jeden z księży filipinów odprawił dla młodzieży Mszę świętą oraz drogę krzyżową i opowiedział o historii związanej ze Świętą Górą a także z założycielem zgromadzenia - św. Filipem Neri.

Parafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare OborzyskaParafia Stare Oborzyska

Parafia Stare OborzyskaParafia Stare Oborzyska

Parafia Stare OborzyskaParafia Stare Oborzyska